Українці переходять на безконтактні платежі

Українці переходять на безконтактні платежі

У 2020 році кожна п'ята купівля товарів і послуг у роздрібній мережі, в безготівковій формі, була проведена пристроями з NFC-чіпами, тобто без фізичного пред'явлення банківської картки. Сума таких операцій за підсумками року сягнула 109 млрд грн. Такі дані наводить Національний банк України у щорічному огляді структури карткових платежів.

Всього ж, із усього обсягу (за сумою та кількістю операцій) карткових оплат - 57% було проведено безконтактним способом.

На думку НБУ, цьому сприяла низка факторів. З одного боку, збільшилася кількість карток, що підтримують безконтактні розрахунки, з іншого – розвивається платіжна інфраструктура. Зрозуміло, дався взнаки і фактор пандемії. За інших рівних люди воліли розраховуватися в магазинах безконтактно.

Загалом, обсяг безготівкових операцій із застосуванням платіжних карток за рік зріс до 55,8% проти 50,3% роком раніше. Якщо дивитися на статистику у розрізі кількості операцій, розрив на користь безготівкових розрахунків ще значніший – на них минулого року припало 87% усіх карткових операцій.

Але пандемія негативно вплинула на середню суму таких розрахунків. Вона зменшилась на 5% до 229 грн.

З іншого боку, чітко простежується тенденція до зростання популярності платежів в Інтернеті. Тут сума середньої операції зросла до 338 грн. Інтернет-платежі стали найшвидше зростаючим сегментом карткових розрахунків. За рік їхній обсяг зріс на 31% до 642 млрд грн.

Читайте також: