У кожного жителя України, включаючи новонароджених, є банківська карта

У кожного жителя України, включаючи новонароджених, є банківська карта

На початку 2021 року в Україні налічувалося 40,4 мільйона платіжних карт. Тобто лише трохи менше, ніж число жителів країни (41,4 млн чоловік - Держстат). Такі дані наводить Національний банк України в щорічному огляді ринку банківських карт.

За підрахунками відомства, в минулому році кількість активних карт, тобто тих, які регулярно використовуються для розрахунків, зросла на 11%. Всього ж на руках у населення країни 73,4 млн банківських карт, чий термін дії ще не завершився.

Найбільшими темпами в минулому році емітували безконтактні карти - таких в кінці року було 13,2 млн штук. Тобто на 73% більше, ніж роком раніше.

Кількість токенізірованних карток, тобто віртуальних карт в смартфонах, які використовуються в сервісах на зразок ApplePay і GooglePay, збільшилася за рік до 3,9 млн штук. Це на 77% більше, ніж в січні 2020-го.

Істотне зростання всіх показників в НБУ пов'язують з пандемією і обмежувальними заходами, які різко прискорили перехід роздрібної торгівлі товарами і послугами в інтернет. До слова, мода на карткові платежі, особливо з використанням безконтактної технології, мотивувала торговців активніше встановлювати в торгових точках POS-термінали.

Їх кількість за рік зросла на 12% до 375 тис. Штук. Причому 87% пристроїв можуть приймати до оплати безконтактні карти.

Лідером карткового ринку є міжнародна платіжна система Mastercard. Дві третини карт на руках українців (64,8%) мають логотип саме цієї компанії. Частка Visa становить 34,4%.

Читайте також: