Популярність карткових розрахунків зросла

Популярність карткових розрахунків зросла

За підсумками перших трьох місяців 2021 року, українці здійснили 1,69 мільярдів операцій по банківських картках, на загальну суму понад 1 трильйон гривень. Це на 22,1% і 18,1% відповідно більше, ніж за аналогічний період минулого року. Такі дані наводить Національний банк України в свіжому аналітичному звіті.

Головна зміна, втім, стосується зростання популярності безготівкових платежів з використанням банківських карток. У першому кварталі 2021-го в загальній кількості транзакцій, частка безготівкових операцій зросла до рекордних 90%, додавши за рік майже 5%.

При цьому, більш ніж на 6%, до 61% зросла частка безготівкових розрахунків за обсягом платежів. Тобто, із зазначеного трильйона гривень, більше 600 мільярдів було витрачено безпосередньо з картки, а не знято в банкоматах або касах фінустанов.

За кількістю операцій, найбільш поширеним типом безготівкових транзакцій є платежі в роздрібних магазинах - майже кожна друга операція в першому кварталі.

Лідером за сумою операцій залишалися перекази з картки на картку. За три місяці українці перерахували один одному 280 мільярдів гривень. Що становить 42,1% від загального обсягу безготівкових карткових операцій.

Читайте також: