У Нацбанку розповіли про небезпеку «нульової» комісії

Національний банк України розпочав масштабний інформаційний проект, метою якого є зниження числа випадків шахрайства з платіжними картами. Незважаючи на деяке поліпшення в цьому питанні, зловмисники активно користуються довірою простих людей.

Найпоширенішим типом шахрайства залишається крадіжка даних платіжних карт із застосуванням інструментів соціальної інженерії - коли власники карток самі передають зловмисникам дані, вважаючи, що спілкуються з представником банку, держорганів і т.д.

У той же час в НБУ звернули увагу на дедалі частіші випадки фішингу. В такому випадку злочинці підробляють сайти фінансових організацій і заманюють клієнтів «безкоштовними» перекладами. Зовні такі ресурси важко відрізніти від справжніх. Але в адресному рядку при цьому зазвичай змінюється один або кілька символів, що звичайний користувач помічає рідко. Як, втім, і наявність сертифіката безпеки, що помічений піктограмою зеленого замочку в адресному рядку браузера.

У Національному банку закликають людей бути пильними. Перед тим, як переводити гроші, поповнювати телефон або робити будь-який інший платіж, слід переконатися, що сайт, на якому ви перебуваєте - справжній. Для цього часто досить просто поглянути на його адресу в рядку браузера - вона має відповідати назві компанії. Крім того, адреса повинна починатися з символів https.