Українцям планують роздавати державні e-mail

У Верховній Раді 16 липня група народних депутатів зареєструвала законопроект №3860, який пропонує присвоювати громадянам України офіційні державні e-mail адреси.

Для приватних осіб в якості адреси до знака «@» пропонується використовувати ідентифікаційний номер, а для компаній - код ЕГПОУ.

Привласнювати адреси хочуть всім громадянам, які звернуться в держоргани для отримання або заміни паспорта (з недавніх пір нові фотографії в паспорта не вклеюють, видаючи людям ID-карти).

Сенс ідеї полягає в тому, щоб відмовитися в перспективі від паперової кореспонденції, яку різні державні відомства використовують для повідомлення громадян. Наприклад, при відправці штрафів за порушення ПДР, податкових повідомлень і т.д.

Саме в цьому і полягає головне завдання законопроекту - юридично прирівняти електронну адресу до звичайної поштової. Відправлення повідомлень на такий ящик буде вважатися належним повідомленням громадянина.

Втім, поки ця норма носить статус законопроекту. Перш ніж стати законом, їй необхідно потрапити до сесійної зали парламенту і набрати мінімум 226 голосів народних депутатів.