Комунальні борги продовжують збільшуватися

Українці продовжують накопичувати борги з оплати комунальних послуг. У лютому 2021 року сумарна заборгованість населення перед постачальниками досягла нової рекордної позначки 82,1 млрд грн., підрахували в Держстаті. Для порівняння, за рік до того загальний борг українців перед комунальниками становив 61,5 млрд грн. Щоправда, без врахування електрики

Збільшення суми боргу - природна тенденція для зимового сезону. У цей період сума щомісячного платежу істотно збільшується за рахунок витрат на опалення. Що призводить до погіршення платіжної дисципліни. Так, в лютому 2021 року комунальники виставили українцям рахунків в цілому на 27,3 млрд грн. З них фактично були сплачені 24,9 млрд грн.

Такий дисбаланс зберігається в останні кілька років в період з листопада до кінця квітня. Влітку люди, навпаки, сплачують більше, ніж нараховано. Однак навіть при цьому борги продовжують накопичуватися.

У структурі заборгованості найбільшу частку займає оплата газу і послуг його доставки. За підсумками лютого українці заборгували постачальникам 34,2 млрд грн. за цією статтею. На другому місці - оплата за гарячу воду та опалення - 27,4 млрд грн. боргу.

На третьому оплата електроенергії (8 млрд грн). Далі йдуть водопостачання і водовідведення (6 млрд грн). А замикає антирейтинг обслуговування прибудинкової території - борги по цьому пункту в кінці лютого досягли 1,1 млрд грн.

Нагадаємо, що на сайті City24.ua ви в кілька кліків можете оплатити комунальні послуги і погасити борги перед постачальниками. Це особливо важливо з огляду на запуск автоматизованої системи Міністерства юстиції, яка зобов'язує банки примусово списувати кошти з рахунків боржників, в тому числі за комунальні послуги, за розпорядженням виконавчої служби.