Які гроші в Україні підробляють найчастіше

З 10 підроблених гривневих купюр шість представляли собою банкноти номіналом 500 грн старого зразка. Ще близько 30% виявлених в 2020-му році підробок припадало на 200-гривневі купюри 2007 року випуску. Такі дані наводить Національний банк України в травневому огляді.

В НБУ констатують, що кількість виявлених підробок минулого року істотно зросла. Якщо в 2019-му на 1 мільйон оригіналів припадало 3 підробки, то в 2020-му показник виріс до 5,5. Втім, додають в монетарному відомстві, це все ще дуже низькі показники. В ЄС, для порівняння, на мільйон справжніх купюр припадає 17 фальшивих.

Примітно, що підробки банкнот нового зразка зустрічаються дуже рідко. Із загального обсягу фальшивих гривень, на нові купюри в минулому році припадало лише 4% від усіх підробок. Серед іноземних валют велика частина підробок (86%) була виявлена серед купюр номіналом $100. На євро припало 12% фальшивої іноземної готівки. Російські рублі і британські фунти посіли третє місце рейтингу з сумарною часткою 2%.

В НБУ також нагадали, що в разі підозри щодо справжності банкноти, її можна передати на дослідження в Нацбанк або одну з уповноважених фінустанов. Тест є безкоштовним. Якщо сумнівна купюра виявиться справжньою, власнику повернуть гроші в повному обсязі. Якщо немає - компенсація не передбачена.