E-гривня з'явиться до 2024 року

Національний банк має намір запустити в оборот електронну гривню в найближчі 2-3 роки. Така мета прямо вказана в Стратегії розвитку НБУ, щ обула презентована 20 травня.

Великий документ виділяє загалом 12 стратегічних цілей, що мають бути реалізовані до 2025 року. Серед них в тому числі розвиток безготівкових платежів, зменшення частки готівки в грошовому обороті країни, розвиток кредитування.

Серед іншого, стратегія передбачає і запуск е-гривні.

Національний банк розглядає можливість емісії e-гривні на базі блокчейн-технології з 2016 року. В рамках дослідницького проекту в 2019 році регулятор навіть емітував обмежену кількість електронних гривень з метою тестування.

Строго кажучи, електронна версія національної валюти України не є криптовалютою. По суті, це фіатні, тобто справжні гроші, випущені в цифровому форматі. Які є повноцінним еквівалентом готівкових коштів. Використання блокчейн-технології при цьому дозволяє здешевити і значно прискорити транзакції.

Відзначимо, що аж до кінця 2020 року реалізація проекту е-гривня залишалася під питанням. Представники регулятора в інтерв'ю заявляли, що НБУ продовжує вивчати можливість випуску власної цифрової валюти, досліджує її можливі сфери використання і потенційний попит.