Ставки за депозитами падають, але накопичення ростуть

Залишки коштів на рахунках приватних клієнтів банків в лютому виросли на 7,4 млрд гривень і досягли 682 млрд грн. Такі дані наводить Національний банк України в свіжому аналітичному звіті.

За інформацією НБУ, за останній рік накопичення українців на банківських рахунках збільшилися на 75,1 млрд грн. Понад дві третини з цієї суми (55 млрд грн.) Припали на вклади в національній валюті.

Останнє пояснюється значною різницею між депозитними ставками по вкладах у валюті і в гривнях. Так, за даними Нацбанку, середньозважена ставка за гривневими вкладами, залученими в лютому, склала 7,7% річних. Для порівняння, в квітні минулого року вона становила 11,8% річних.

Знижується прибутковість і валютних вкладів. За рік вартість нових залучених валютних коштів від населення знизилася з 2,2% до 1,0% річних.

Втім, схоже українців все менше цікавить ставка по депозитах. За рік частка вкладів до запитання збільшилася з 42% до 52% в загальному портфелі депозитів фізосіб. При цьому часто банки взагалі не встановлюють ставки на вклади до запитання. Тобто процентний дохід для більшості українців не є визначальним фактором при виборі типу вкладу.